Preskoči na glavni sadržaj

EUROPSKO PRVENSTVO SENIORA DO 23 GODINE - HAZEWINKEL Patrik i Anton Lončarić brončani u dvojcu bez kormilara!

Braća Anton i Patrik Lončarić osvojili su brončanu medalju na Europskom prvenstvu seniora do 23 godine koje je održano u belgijskom Hazewinkelu. Nakon što su u svojoj eliminacijskoj skupini pobjedom izborili izravan plasman u finale, u finalnoj utrci zauzeli su treće mjesto iza posada Litve i Rumunjske.

Prvoplasirana posada Litve pobijedila je sa vremenom 6.37,65, drugi su bili Rumunji sa 6:39,94, a Patrik i Anton Lončarić treći sa vremenom  6:44,50 minuta.

Bila je to osma medalja sa Europskih prvenstvava seniora do 23 godine od uspostave istih 2017. godine

Čestitke veslačima i treneru Toniju Urliću na osvojenoj medalji!

Druga naša posada koja je nastupila na prvenstvu bila je dvojac na pariće kojega su veslali Davor Poljančić i Roko Bošković. Zauzeli su četvrto mjesto u finalu B odnosno deseto mjesto ukupno.

> Rezultati

> Nastupi hrvatskih veslača na EP U23

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

CROATIA OPEN INDOOR – RIJEKA 2022.

Veslački klub “Jadran” – Rijeka   u suradnji s Hrvatskim veslačkim savezom i ove godine organizirao je  Croatia Open Indoor – Rijeka 2022   . Otvoreno prvenstvo Hrvatske u ergometrima je jedno od tri veslačka natjecanja u Republici Hrvatskoj koje je uvršteno i u kalendar svjetske veslačke federacije FISA-e činjenica koja daje potvrdu visokog tehničkog i natjecateljskog nivoa natjecanja.   > Rezultati na stranici VK Jadran Rijeka

EUROPSKO PRVENSTVO SENIORA - POZNAN Valent i Martin Sinković srebrni u dvojcu bez kormilara!

Valent i Martin Sinković osvojili su srebrnu medalju na Europskom prvenstvu seniora u Poznanu! U sezoni pogođenoj pandemijom korona virusa bilo je to prvo veliko natjecanje za naše seniore. Braća Sinković su do finalne utrke ostvarila dvije uvjerljive pobjede, u eliminacijama i polufinalu. Na početku finalne utrke Nizozemci su nametnuli svoj tempo i izgledalo je kao da bi mogli osvojiti zlato, no potom su Rumunji preuzeli inicijativu, a hrvatski dvojac je ipak odlučnim zadnjim dijelom odbio napade Talijana koji su završili treći. Pobjedničko vrijeme rumunjske posade bilo je 6:26.520 minuta, a Valent i Martin Sinković (6:29.460). Brončano odličje osvojili su Talijani Giuseppe Vicino i Matteo Lodo (6:30.550). Čestitke veslačima i treneru Nikoli Braliću na još jednom velikom uspjehu! Osim braće Sinković, u Poznanu su nastupile još tri hrvatske posade. Četverac bez kormilara, u sastavu Marko Ukropina, Ivan Piton te braća Anton i Patrik Lončarić, osvojio je treće mjesto u B finalu, ukupno d
CROATIA INDOOR - Rijeka 2021 Raspis Veslački klub “Jadran” – Rijeka  u suradnji s Hrvatskim veslačkim savezom i ove godine organizira Croatia Open Indoor – Rijeka 202 1  . Otvoreno prvenstvo Hrvatske u ergometrima je jedno od tri veslačka natjecanja u Republici Hrvatskoj koje je uvršteno i u kalendar svjetske veslačke federacije FISA-e činjenica koja daje potvrdu visokog tehničkog i natjecateljskog nivoa natjecanja. Više na poveznici  http://veslanje.hr/croindoor_rijeka.html