Preskoči na glavni sadržaj

3. REGATA SVJETSKOG KUPA U ROTTERDAMU

Damir Martin brončani u samcu!

Damir Martin osvojio je brončanu medalju u samcu na posljednjoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa koja je održana u Rotterdamu. Bila je to posljednja provjera pred nadolazeće Svjetsko prvenstvo u austrijskom Linzu na kojem će se osiguravati olimpijske norme za Tokyo 2020.
Nakon izvrsnog nastupa na prvoj regati Svjetskog kupa u Plovdivu, Damir je ponovno ostvario vrhunski rezultat u iznimno zahtjevnoj disciplini samca i sigurno se kreće prema ostvarenju zacrtanog cilja, a to je ostvarenje norme za Olimpijske igre.
Nažalost, zdravstveni problemi zaustavili su naš dvojac bez kormilara koji veslaju braća Valent i Martin Sinković. Nakon odveslane utrke eliminacija, u kojoj su pobijedili, odustali su od daljnjeg natjecanja. Nadamo se brzom oporavku i dobrom nastupu na Svjetskom prvenstvu.
Ženski četverac u sastavu Josipa i Ivana Jurković, Marcela Milošević i Bruna Milinović zauzeo je jedanaesto mjesto, Luka Radonić u lakom samcu trinaesto dok je ženski dvojac bez kormilara u sastavu Žana i Izabela Krakić bio devetnaesti.

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

HRVATSKO VESLAČKO PRVENSTVO ZA SENIORE I VETERANE - HAVK Mladost ukupni pobjednik

Na regatnoj stazi jezera Jarun u Zagrebu održano je 33.(80) Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore i veterane. Nakon dvodnevnog programa, koji je započeo eliminacijskim utrkama u subotu, Prvenstvo je završilo finalnim utrkama u nedjelju. Najuspješniji klub Hrvatskog veslačkog prvenstva za seniore i veterane je Hrvatski akademski veslački klub Mladost iz Zagreba dok je na drugom mjestu ukupnog poretka Veslački klub Trešnjevka iz Zagreba, a treće mjesto zauzeo je VK Iktus iz Osijeka. Nakon ovog prvog dijela, gdje su snage odmjerili seniori, za nešto više od dva mjesecea, točnije početkom srpnja, održati će se i drugi dio Hrvatskog veslačkog prvenstva kada će nastupiti juniori i kadeti te ćemo onda imati i ukupnog pobjednika Hrvatskog veslačkog prvenstva za 2023. godinu. > Rezultati utrka i poredak klubova

1. REGATA SVJETSKOG KUPA - ZAGREB Valent i Martin Sinković zlatni u dvojcu na pariće na Jarunu!

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su zlatnu medalju u dvojcu na pariće na regati Svjetskog kupa koja se održala na regatnoj stazi Jezera  Jarun u Zagrebu. Bila je to njihova 50 medalja sa velikih natjecanja, zajedno sa trenerom Nikolom Bralićem, odnosno sa Olimpijskih igara, Svjetskih i Europskih prvenstva te regata Svjetskog kupa. Nešto što su postigla još damo tri velikana svjetskog veslanja, Slovenac Iztok Čop, Bjeloruskinja Ekaterina Karsten i  Rumunjka Georgeta Andrunache. Dogodilo se to na najbolji mogući način, pred domaćim navijačima, na regatnoj stazi Jarun, gdje su ponikli. Bila je to prava utrka, u njihovom stilu, u vodstvu od početka do kraja, i to ne protiv bilo koje posade, već svjetskih vice prvaka Španjolaca. Treće mjesto pripalo je posadi iz Srbije. Za Sinkoviće ovo je bio posebno emotivan trenutak nakon razočaranja na svjetskom prvenstvu, a vrijeme koje su ostvarili sjajna je najava za Europsko prvenstvo koje ih očekuje od 25. do 28. svibnja u Sloveniji. '&#

CROATIA OPEN INDOOR – RIJEKA 2022.

Veslački klub “Jadran” – Rijeka   u suradnji s Hrvatskim veslačkim savezom i ove godine organizirao je  Croatia Open Indoor – Rijeka 2022   . Otvoreno prvenstvo Hrvatske u ergometrima je jedno od tri veslačka natjecanja u Republici Hrvatskoj koje je uvršteno i u kalendar svjetske veslačke federacije FISA-e činjenica koja daje potvrdu visokog tehničkog i natjecateljskog nivoa natjecanja.   > Rezultati na stranici VK Jadran Rijeka